SprutCAM 5x MILL

SprutCAM X / Wersje CAM / SprutCAM 5x MILL

CAM do frezarki 5D (5 osiowej). Frezowanie 5 osiowe w CAM na wysokim poziomie

SprutCAM 5x MILL

SprutCAM 5x MILL to wersja przeznaczona do programowania różnego typu zaawansowanych obróbek wieloosiowych na frezarkach i centrach obróbczych CNC. 5 osiowe obróbki symultaniczne (płynne).

SprutCAM 5x MILL – CAM do frezarki 5 osiowej symultanicznej. Wersja ta potrafi programować większość maszyn 5-osiowych z TCPM ((Tool Center Point Management). Zawiera wszystkie operacje dostępne w wersji Entry, Advanced i Rotary oraz dodatkowo zestaw operacji 5-osiowych.

WIĘCEJ O FUNKCJACH FREZOWANIA 5D>> WIĘCEJ O FUNKCJACH FREZOWANIA 5D>>
Program CAM do frezarki 5D
CAM do frezarki 5D
Programowanie CAM frezarki 5D
PROGRAMOWANIE FREZAREK 5D

Programowanie frezarek 5 osiowych w SprutCAM X

Programowanie obróbek frezarskich 5D jest bardziej zaawansowane niż programowanie obróbek frezarskich 3D, ponieważ wymaga kontroli narzędzia aż w pięciu osiach, a nie tylko w trzech. Program CAM jest niezbędny do zaprogramowania obróbek frezarskich 5D.

Program CAM do frezarki 5D umożliwia programowanie skomplikowanych obróbek, w których narzędzie może obracać się wokół osi X, Y i Z oraz dodatkowo wokół dwóch kolejnych osi – tzw. osi obrotu i osi kąta nachylenia.

Podczas programowania obróbki frezarskiej 5 osiowej w programie CAM, operator musi określić ścieżki narzędzia i orientację narzędzia w pięciu osiach, aby uzyskać pożądany kształt obrabianego przedmiotu. W tym celu program CAM może korzystać z różnych strategii optymalizacyjnych, aby znaleźć najlepsze przejście i orientację narzędzia w każdej z osi.

Dodatkowo CAM do frezarki 5D (5 osiowej) może automatycznie wykrywać kolizje między narzędziem a obrabianym przedmiotem lub między narzędziem a maszyną. To pozwala uniknąć uszkodzenia narzędzia lub maszyny i zapewnić bezpieczny proces obróbki.

Program CAM do frezarki 5D/5 osiowej. Tabela operacji wg wersji SprutCAM X:

programowanie cam na cnc
programowanie cam na cnc

Zastanawiasz się czy SprutCAM X będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb? Potrzebujesz konsultacji lub prezentacji możliwości programu CAM? Skontaktuj się z nami:

FORMULARZ KONTAKTOWY FORMULARZ KONTAKTOWY