SprutCAM 2.5D MILL

SprutCAM X / Wersje CAM / SprutCAM 2.5D MILL

Obróbki frezarskie 2.5D i 2D w CAM na wysokim poziomie

SprutCAM 2.5D MILL

SprutCAM 2.5D MILL to wersja przeznaczona do prostych obróbek frezarskich na bazie szkicu lub konturów pionowych ścian zaimportowanego modelu 3D.

Wersja ta pozwala na produkcje części na podstawie szkiców 2D. Rysunek można utworzyć za pomocą wbudowanego szkicownika SprutCAM X lub zaimportować. Ta konfiguracja nie korzysta ze ścian modelu 3D a jedynie z ich konturów.

W połączeniu z opcją „Lathe” może służyć do programowania tokarko-frezarki.

WIĘCEJ O FUNKCJACH FREZOWANIA 2.5D >> WIĘCEJ O FUNKCJACH FREZOWANIA 2.5D >>
OBRÓBKI FREZARSKIE 2,5D

OBRÓBKI FREZARSKIE 2,5D w SprutCAM X

Obróbki frezarskie 2,5D są jednym z podstawowych rodzajów obróbek na maszynach CNC. Obróbki 2,5D odnoszą się do obróbki, która odbywa się w dwóch płaszczyznach (X i Y) oraz ma jedną oś pionową (Z), co oznacza, że frezarka 2,5D wykonuje obróbkę na dwóch osiach, a trzecia oś służy do kontroli głębokości cięcia.

Typowe zastosowania obróbek frezarskich 2,5D to wycinanie kształtów lub rowków w materiałach takich jak tworzywa sztuczne, drewno i metale. W przypadku obróbki 2,5D, narzędzie frezujące zwykle wykonuje ruchy wzdłuż krawędzi lub konturów przedmiotu, pozostawiając pomiędzy nimi puste przestrzenie.

Aby wykonać obróbkę 2,5D, konieczne jest zaprogramowanie ścieżki narzędzia za pomocą programu CAM. Oprogramowanie CAM generuje kod G-code, który instruuje maszynę CNC, jakie ruchy ma wykonać narzędzie frezujące.

Podsumowując, obróbki frezarskie 2,5D są popularnym i stosunkowo prostym sposobem obróbki materiałów na maszynach CNC, pozwalającym na uzyskanie precyzyjnych i powtarzalnych wyników.

Tabela operacji wg wersji SprutCAM X:

programowanie cam na cnc
programowanie cam na cnc

Zastanawiasz się czy SprutCAM X będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb? Potrzebujesz konsultacji lub prezentacji możliwości programu CAM? Skontaktuj się z nami:

FORMULARZ KONTAKTOWY FORMULARZ KONTAKTOWY