SprutCAM LATHE

SprutCAM X / Wersje CAM / SprutCAM LATHE

Programowanie tokarek CNC

Toczenie w CAM na wysokim poziomie

SprutCAM LATHE

SprutCAM LATHE to wersja przeznaczona do programowania różnego typu TOKAREK CNC.

Do głównych cech modułu należy programowanie tokarek CNC tj. toczenie i wytaczanie powierzchni cylindrycznych, stożkowych i kształtowych, gwintowanie, przycinanie, wiercenie itp.

SprutCAM oblicza ścieżki narzędzia tokarki i wszystkie inne procesy obróbki przy użyciu natywnej kinematyki maszyny CNC. Dla użytkownika oznacza to, że kolizje pomiędzy osiami maszyny oraz obrabianym przedmiotem są obsługiwane automatycznie podczas obliczania ścieżki narzędzia.

W połączeniu z dowolną wersją frezowania (2.5, 3x, 5x) może służyć do programowania tokarko-frezarek CNC!

WIĘCEJ O FUNKCJACH TOCZENIA >> WIĘCEJ O FUNKCJACH TOCZENIA >>
Kody NC dla tokarek CNC
Kody NC dla tokarek numerycznych
Programy do tokarek CNC
PROGRAMOWANIE TOKAREK CNC

Programowanie tokarek CNC w SprutCAM X

Programowanie tokarek CNC (Computer Numerical Control) polega na wprowadzaniu kodu maszynowego, który steruje ruchem narzędzia na tokarce, aby uzyskać pożądany kształt na obrabianym przedmiocie.

Istnieje wiele języków programowania tokarek CNC, ale najczęściej używanym jest język G-code. G-code to język programowania maszynowy, który jest zrozumiały przez większość maszyn CNC.

Aby zaprogramować tokarkę CNC, najpierw musisz stworzyć projekt w oprogramowaniu CAD (lub za pomocą funkcji CAD w SprutCAM X), a następnie przetworzyć ten projekt na kod maszynowy za pomocą oprogramowania CAM. Oprogramowanie CAM wygeneruje kod G-code na podstawie projektu i zapisze go w pliku tekstowym.

Kod G-code określa ruchy, jakie ma wykonać narzędzie w tokarce CNC, wraz z parametrami takimi jak prędkość narzędzia, głębokość cięcia i wiele innych. Następnie, kod G-code jest wprowadzany do tokarki CNC poprzez port USB lub inny interfejs, a tokarka wykonuje ruchy zgodne z tymi instrukcjami.

Podczas programowania tokarek CNC ważne jest, aby zachować dokładność i precyzję, ponieważ każdy błąd w kodzie maszynowym może prowadzić do wadliwych produktów lub uszkodzenia maszyny. W związku z tym, osoby programujące tokarki CNC powinny posiadać odpowiednie szkolenie i doświadczenie w tej dziedzinie.

Tabela operacji wg wersji SprutCAM X:

programowanie cam na cnc
programowanie cam na cnc

Zastanawiasz się czy SprutCAM X będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb? Potrzebujesz konsultacji lub prezentacji możliwości programu CAM? Skontaktuj się z nami:

FORMULARZ KONTAKTOWY FORMULARZ KONTAKTOWY