SprutCAM 3x MILL Entry

SprutCAM X / Wersje CAM / SprutCAM 3x MILL Entry

Frezowanie 3-osiowe w CAM na wysokim poziomie

SprutCAM 3x MILL ENTRY

SprutCAM 3x MILL Entry to wersja przeznaczona do programowania różnego typu mniej zaawansowanych obróbek na 3-osiowych frezarkach.

Wersja do produkcji części z wykorzystaniem 3-osiowej frezarki i modelu 3D części. Najlepsza do produkcji części o prostych i zakrzywionych powierzchniach.

W połączeniu z opcją „Lathe” może służyć do programowania tokarko-frezarki.

WIĘCEJ O FUNKCJACH FREZOWANIA>> WIĘCEJ O FUNKCJACH FREZOWANIA>>
OBRÓBKI FREZARSKIE 3D w CAM

Obróbki frezarskie 3D w SprutCAM X

Obróbki frezarskie 3D w CAM to procesy obróbki, które umożliwiają tworzenie prostych trójwymiarowych kształtów, takich jak proste modele geometryczne, kształty płaskie lub zaokrąglone krawędzie. Podczas programowania takiej obróbki w CAM, operator musi wskazać maszynie CNC ścieżki narzędzia, które zostaną użyte do obróbki, a także ustawić pozycję i kąt ustawienia narzędzia w trzech osiach: X, Y i Z.

W przypadku prostych obróbek frezarskich 3D, stosuje się różne narzędzia frezujące, w zależności od rodzaju obrabianego materiału i kształtu. Frezy kulowe lub stożkowe są często stosowane do wycinania zaokrąglonych krawędzi lub modelowania kształtów. Natomiast frezy płaskie są stosowane do frezowania płaskich ścian.

SprutCAM X umożliwia również automatyczne wykrywanie kolizji i optymalizowanie ścieżek narzędzi, co pozwala na skrócenie czasu obróbki i zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia narzędzia.

Tabela operacji wg wersji SprutCAM X:

programowanie cam na cnc
programowanie cam na cnc

Zastanawiasz się czy SprutCAM X będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb? Potrzebujesz konsultacji lub prezentacji możliwości programu CAM? Skontaktuj się z nami:

FORMULARZ KONTAKTOWY FORMULARZ KONTAKTOWY